Jste zde

Národní park Tsavo

Národní park Tsavo je svou rozlohou 22 hektarů největším parkem v Keni. Není tolik vyhledávaný jako mnohem známější Masai Mara (což je vlastně přírodní rezervace). Park Tsavo protíná silnice vedoucí z Mombasy do Nairobi

, která rozděluje park na dvě části: East Tsavo National Park (od silnice směrem na východ k moři) a West Tsavo National Park (od silnice směrem na západ do vnitrozemí).


Tsavo West National Park


Rozloha této části parku je přibližně 9 hektarů. Typické pro tuto část jsou kopce a vodní plochy. Nekonečné množství různých kopců a hor přímo vybízí k vysokohorské turistice či k horolezectví. Z jejích vrcholů je navíc úchvatný pohled na okolní krajinu a zvířenu žijící v místních savanách. Nejčastěji lze spatřit lvy, buvoly, slony, zebry či žirafy. V četných přírodních nádržích žijí krokodýli či hroši.  Nejvíce oblíbené jsou lávové prameny Mzina Springs, které zde vytvořily uprostřed palmových oáz několik nádrží, v nichž žijí krokodýli a hroši. Pro turisty zde byla zřízena speciální podvodní pozorovatelna, která jim měla umožnit pozorovat každodenní život hrochů. Mzina Springs pramení v horách Chyulu, což je typické vulkanické pohoří. Mzina Springs v některých místech tečou v podzemí, což působí jako filtr jejich vody, která je dostačující pro zásobování  Mombasy a okolí.


Tsavo East National Park


Na východ od silnice leží na necelých 12 hektarech část označovaná jako Tsavo East National Park. Právě tato část parku bývá nejčastěji navštěvována turisty v rámci jednodenních či dvoudenních výletů z letovisek na pobřeží.


Stejně jako v západní části parku i zde najdete nekonečné pláně savan s množstvím volně žijících živočichů, jakými jsou např. sloni, lvi, leopardi, buvoli, nosorožci, gepardi, opice apod. Národní park je rovněž řájem ornitologů, kteří zde ve volné přírodě mohou pozorovat více než pět tisíc druhů ptáků.  


Nejnavštěvovanějšími částmi jsou Aruba Dam, přehrada u řeky Voi, jejichž bezprostřední okolí se stalo útočištěm tisíců zvířat.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist