Jste zde

Soma Bay

Soma Bay je malé, ale rychle se rozvíjející, letovisko na pobřeží Rudého moře vzdálené přibližně 43 kilometrů jižním směrem od Hurghady, mezi Makadi a Safagou. Soma Bay se rozkládá na poloostrově dlouhém přes pět kilometrů a širokém dva kilometry, který je lemován azurově modrou vodou Rudého moře.

Vjezd do areálu Soma Bay je umožněn pouze ubytovaným turistům a zaměstnancům, a to již od hlavní silnice mezi Hurghadou a Safagou. V Soma Bay byly vybudovány jedny z nejluxusnějších hotelů na pobřeží, jako příklad jmenujme hotel Kempinski Soma Bay, který splňuje evropský standard 5* hotelu.

Podobně jako v oblasti Safagy jsou v Soma Bay v blízkosti hotelových pláží stále ještě dobře dochované korály, proto je oblast oblíbená u šnorchlistů a potápěčů. Oblast má rovněž výhodné podmínky pro provozování windsurfingu. Ve srovnání s Hurghadou však je ubytování v Soma Bay na vyšší cenové úrovni.

V roce 1998 vzniklo v Soma Bay golfové hřiště Cascades Golf & Country Club, které patří k jedněm z nejkrásnějších golfových hřišť na světě. V oblasti vzniklo také za hranicemi země proslavené a vysoce hodnocené thalasso centrum  Les Thermes Marins des Cascades.

 

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist