Jste zde

Sakkala

Sakkala je novější část centrální Hurghady. Je to novější a modernější turistické centrum. Také obytné domy jsou modernější a v honosnějším stylu než v El Daharu. Hlavní centrum dění se v Sakkale soustředí kolem pobřeží, na kterém jsou umístěny hotely. Podél hotelů se nachází hlavní nákupní třída, na které se kromě obchodů nachází také spousta kaváren a restaurací (např. Mc Donalds, Pizza Hut, KFC atd.). Od hlavní třídy směrem do vnitrozemí najdeme několik menších uliček, ve kterých bývá obvykle levnější zboží. V Sakkale se kromě hotelů na pláži nachází také několik menších městkých hotelů, které nenajdete v nabídce českých cestovních kanceláří. Noc se snídaní v těchto hotelích můžete zakoupit již od 300 Kč za osobu na noc.

Na severním okraji Sakkaly se nachází mezinárodní přístav, ze kterého odjíždí trajekty do Saúdského Arábie a egyptského Sharm El Sheikhu na Sinajském poloostrově. Vedle přístavu je malá loděnice a rybí trh nabízející kteroukoliv denní dobu velké množství čerstvých ryb.

Vedle telekomunikačního úřadu (mezi hotely La Pacha a Sea Gull) se nachází malá prodejna jízdenek dálkových autobusů. V nové části hotelu Sea Gull se nachází Duty free prodejna (vchod z ulice), ve které můžete nakupovat do 48 hodin pro příletu do Egypta.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist