Jste zde

Sahl Hasheesh

Sahl Hasheesh je moderní luxusní středisko nacházející se na pobřeží Rudého moře, ve vzdálenosti přibližně 20 kilometrů jižním směrem od nejnavštěvovanějšího egyptského letoviska Hurghada. Jedná se o mladé turistické středisko, které vzniklo před několika lety, proto zde nenajdete žádné staré centrum či památky. Co zde naopak najdete jsou nádherné písečné pláže, které lemují průzračné vody Rudého moře bohaté na podmořský život, luxusní hotely a apartmánové komplexy, golfové hřiště atd.

Transfer do hotelů z letiště v Hurghadě trvá necelou půlhodinu. Vjezd do areálu Sahl Hasheesh se nachází jen pár set metrů jižně od známého hotelu Hilton Long Beach. Oblast Sahl Hasheesh by měla v budoucnu pokrývat více než 4 hektary, na kterých mají vyrůst luxusní hotely, apartmány, restaurace, kavárny, zábavní centrum a mnoho dalších turistických atrakcí.

Dvěma nejznámějšími apartmánovými komplexy v Sahl Hasheesh jsou Palm Beach Piazza se sto apartmány ležící přímo na břehu moře (dokončeno v roce 2007), či Resort Ocean Breeze (1 kilometr od nového přístavu v Sahl Hasheesh) sestávající z několika typů ubytování, jež jsou k prodeji od 1 070 € do 1 850 € za metr čtvereční. Přibližně v polovině mezi oběma komplexy se nachází centrum Sahl Hasheesh (označováno jako "Old Town" nebo-li "Staré město") s nádhernou pobřežní promenádou, restauracemi, kávarnimi, obchody, kinem, bohužel většina z nich zatím není otevřena.

V oblasti Sahl Hasheesh se můžete ubytovat v těchto hotelích:

  • Oberoi Sahl Hasheesh
  • Dessole Pyramisa Sahl Hasheesh
  • Old Palace Sahl Hasheesh
  • Citadel Azur Sahl Hasheesh
  • Tropitel Sahl Hasheesh
  • Premiere Le Reve Hotel & Spa
Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist