Jste zde

Safaga

Egyptské městečko Safaga se nachází na pobřeží Rudého moře ve vzdálenosti přibližně 50 kilometrů od Hurghady. V Safaze se nachází velký přístav, ze kterého odjíždí lodě do Saúdské Arábie a Jordánska. V období poutí do Mekky právě z tohoto přístavu odjíždí tisíce místních věřících.


Voda v moři v oblasti Safagy se vyznačuje zvýšenou koncentrací soli a má léčivé účinky, zejména při různých kožních onemocněních. Safaga je známá jako ráj potápěčů. Korálové útesy jsou relativně dobře dochované i u některých hotelů v blízkosti pobřeží. Pláže jsou většinou široké, s postupným vstupem do moře, který je ale často přes korály. Vzhledem k častým úrazům byly hotely nuceny vybudovat na plážích vstupní mola do moře. Oblast Safagy není vzhledem k plážím příliš vhodná pro rodiny s malými dětmi. 


Existuje několik plánů rozvoje turistických letovisek v této oblasti. Cílem Safagy je se v průběhu několika příštích let přiblížit Hurghadě. Do budoucna se dá očekávat, že dojde k propojení těchto dvou letovisek, tj. že se hotelové komplexy budou rozkládat při moři od severu Hurghady až po Safagu. Světová krize z minulých let však tyto projekty odsunula na neurčito.


Ve srovnání s Hurghadou nebo Sharm el Sheikhem je Safaga klidné a nedotčené místo. Oblíbená je především u potápečů a těch, kteří rádi šnorchlují přímo u hotelu. Safaga má také ideální podmínky pro provozování  vodních sportů, především windsurfignu a kitesurfingu. Místní podmořský život je skutečně velmi rozmanitý, pozorovat můžete také murény a delfíny.


Moderní hotelové komplexy se nachází severně od Safagy. Do centra se z nich můžete dospravit taxíky nebo místními mikrobusy. Město Safaga toho příliš mnoho nenabízí. Projít se můžete po malé pobřežní promenádě, nakoupit v několika málo obchůdcích se suvenýry či posedět v jedné z místních kaváren. Ale to je asi tak vše, žádné diskotéky či večerní podniky zde nanajdete. Nejsou tady ani místa, kde by bylo možné se procházet. Město Safaga je skutečně velmi poklidné. Jedinou možností zábavy v Safaze jsou večerní animační programy v hotelech. Protože je to do Hurghady zhruba 50 kilometrů, můžete tam dojet taxíkem přibližně za hodinu. Cena jízdného záleží na Vašich vyjednávacích schopnostech. Budete-li mít štěstí, můžete cenu usmlouvat i na 60 egyptských liber (přibližně 180 Kč).

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist